CV studenckie zazwyczaj nie jest zbyt długie. Jest to spowodowane tym, że studenci zazwyczaj nie pracują w zawodzie i dopiero wchodzą na rynek pracy. Jak sprawić, żeby CV nie wyglądało na puste, a jednocześnie było wartościowe?
Co zrobić gdy nie mamy doświadczenia zawodowego?
Dobrym pomysłem jest wpisanie CV w formularzu aplikacyjnym, ponieważ pomoże Ci to wyróżnić się z tłumu.
Zaleca się również, abyśmy nie zapomnieli zawrzeć w naszym CV naszego wykształcenia, doświadczenia zawodowego i umiejętności. Pomoże to pracodawcom zobaczyć, jak rozwinęliśmy się na przestrzeni czasu, i da im pewność, że zatrudniają odpowiednich ludzi do swoich ról.
W przypadku, gdy nie posiadamy doświadczenia, warto wpisać w CV odbyte staże i nabyte umiejętności na własną rękę.
Jak opisać swoje umiejętności językowe w CV?
Trudno jest określić zestaw umiejętności językowych, które będą przydatne dla każdej osoby, ponieważ cele i zainteresowania ludzi są różne. Niektórzy mogą chcieć mieć doświadczenie w tłumaczeniach, podczas gdy inni mogą być bardziej zainteresowani nauczaniem dzieci angielskiego jako drugiego języka lub nauką języków romańskich. Może to wymagać pewnej kreatywności z Twojej strony, gdy przyjdzie czas na napisanie CV, więc przed rozpoczęciem tego kroku musisz zastanowić się, co Ci najbardziej odpowiada!
Jak uwiarygodnić swoje kwalifikacje?
- Należy uwzględnić umiejętności związane z wykształceniem, które są niezbędne na danym stanowisku.
- Dołącz wszelkie istotne doświadczenia zawodowe w swojej dziedzinie
- Wykorzystaj luki w zatrudnieniu w swoim CV jako sposób na wyrażenie przyszłych celów i ambicji.
Jak podać informacje o wykształceniu w CV?
W życiorysie należy zamieścić informacje o wykształceniu, jeśli są one istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Zacznij od wymienienia swojego imienia i nazwiska, danych kontaktowych, dat uczęszczania do szkoły i uzyskanego dyplomu lub przewidywanej daty jego uzyskania.
Pozostałe informacje mogą być tak szczegółowe, jak to konieczne. Jeśli college/uniwersytet posiada stronę internetową z portfolio, na której znajdują się informacje o postępach w nauce wszystkich studentów, takie jak oceny, uczestnictwo w zajęciach itp., umieść link do tej strony.
Jak opisać swoje zainteresowania w CV?
Zawarcie w CV Twoich zainteresowań może sprawić, że rekruter będzie patrzył na Ciebie jak na osobę ambitną, ciężko pracującą i nie bojącą się wyzwań. Nie każde zainteresowanie nadaje się do wpisanie, warto jednak je wpisać, jeśli jest związane z pracą.
Jeśli hobbystycznie zajmujesz się fotografią i masz swoją galerię zdjęć, możesz podać o tym informację, tak samo z tworzeniem różnych kreatywnych rzeczy.